Proběhl první Latte Art Jam + fotogalerie

AKTUALIZOVÁNO
Tak máme za sebou první úspěšný ročník Latte Art Jamu, otevřené soutěže v této disciplíně. Věřte, že bylo na co koukat! Ostatně, přesvědčte se sami. Přináším vám malý report z akce společně s fotogalerií.

Proběhl první Latte Art Jam + fotogalerieProběhl první Latte Art Jam + fotogalerieProběhl první Latte Art Jam + fotogalerie

Sešlo se celkem 12 soutěžících, vzniklo přes třicet soutěžních nápojů, které se celkem vydražily za více než 9800,- Kč. Z těch se mohou radovat pejsci z útulku v pražských Modřanech. Zajímavostí této akce myslím může být i český rekord v ceně prodaného šálku kávy. A to proto, že nejdražší vydraženou položkou na programu se stala jedna z káv Jardy Tučka vydražená za neuvěřitelných 1000 Kč,-. Pejsci zcela jistě Jardovi posílají děkovné HAF!

Samotná soutěž začala psát svou historii ve čtvrtek 18. září okolo půl sedmé večer. Kavárna Globe byla od začátku zaplněna do posledního místa k stání. Což se naštěstí během večera změnilo, nakonec bylo i kde projít :) Začalo se rozlosováním pořadí soutěžících. To se podařilo i přes drobný problém s čitelností čísel na losovacích "kuličkách" :)

Soutěžící měli za úkol během pěti minut připravit tři soutěžní nápoje s co nejzajímavějším latte artem. Výtvory byly poté oceněny porotou letošního ročníku ve složení ChilliJulie, pan Cuketka a jeden z majitelů kavárny Globe. Podle hodnocení na stupnici od jedné do devíti postoupili soutěžící z prvních tří míst do finále. Těch se ale na tato místa vešlo hned pět.

Jak před akcí slibovali organizátoři, šlo především o skvělou zábavu. To potvrdili všichni fináloví účastníci, když se snažili zaujmout i svou show při přípravě nápojů. Pořadí vítězů ve finále už neurčovala porota, ale hlasy, přesněji řečeno hlasivky obecenstva. Pořadí vítězů bylo totiž určeno největším potleskem a hlukem, který dokázali diváci vyprodukovat. Díky tomu mohly případné pochybnosti o regulérnosti poroty vzít za své.

Několik soutěžících kteří přislíbili účast nepřišli, ale i přesto bylo na co koukat, jak se můžete přesvědčit ve fotogalerii. Pořadí účastníků bylo následující:

  1. Kuba Hartl, Dům kávy
  2. Petra Veselá, U zlatého korálku
  3. Martin Krizka, Piacetto/Tchibo
  4. Franta Roháček, Zanzibar
  5. Michal, Coffee Heaven
  6. Zdeněk Smrčka, Tretter´s bar
  7. Kája Nesl, La Bohéme Café
  8. Leon, Coffee Specialist/Filicori Zecchini
  9. Jarda Tuček, La Bohéme Café
  10. Radek, Lamborghini Café
  11. Robin Cappuccinator, Coffee Specialist/Savoy Cafe Brno
  12. člověk z Cafe Steiner Brno

A kdo že vyhrál? Na třetím místě se podle ohlasů z obecenstva umístil Jarda Tuček z La Bohéme Café, ten svůj nápoj připravoval doslova za zády. Na druhém pak Radek z Lamborghini Café s jeho originálním šálkem, totiž psí miskou na vodu. Na prvním pak, zcela zaslouženě, Franta "Kosatka" ze Zanzibaru s jeho ležící kosatkou a výstavním medvídkem na šálku.

Celý večer se díky pražírně La Bohéme Café ochutnávaly nejlepší kávy světa jako Kopi Luwak, Geisha nebo kávy z programu Cup Of Excellence. Seznam degustovaných káv najdete na blogu La Bohéme Café.

Akce končila skoro přesně úderem 23. hodiny, ale myslím, že nikdo nelitoval pokud vydržel do konce. Alespoň já rozhodně ne. Latte Art Jam hodnotím jako velmi povedený a doufám, že další podobné akce budou následovat :) Tak nashledanou za rok.

Sdílet článek:

Další články

\ "Gold Rush Burlesque" silvestr v Bar And Books
28.12.2011 | Bar and Books Mánesova v Praze připravil na silvestrovský večer exkluzivní vystoupení „GOLD RUSH BURLESQUE“ pod vedením...
Novoroční brunch v jihoamerickém stylu Novoroční brunch v jihoamerickém stylu
27.12.2011 | EL ASADOR restaurant & bar byl otevřen v červnu tohoto roku a od nového roku Vám nabízí nedělní brunche pro celou rodinu. Restaurant...
Restaurace La Republica otvírá s novým konceptem Restaurace La Republica otvírá s novým konceptem
23.12.2011 | Dne 2. prosince 2011 se po 2 měsících znovu otevřela restaurace LA REPUBLICA v centru Prahy v ulici Na Poříčí. Nově patří...
Czech Bar Awards zná své finalisty pro ročník 2010 Czech Bar Awards zná své finalisty pro ročník 2010
23.9.2010 | Právě bylo zveřejněno hlasování a tím pádem nominace na vítěze do letošního ročníku Czech Bar Awards.

Fotogalerie záznamů